Цікаві факти про Угорщину!
October 16, 2020
Марафон з англійської мови))
October 21, 2020

Привіт-привіт)) Сьогодні розберемо останні факти з нашого списку. Підписуйтеся на #цікаварубрикатижня щоб завжди бути в курсі новин!

.

Отже, правда чи ні, що деякі угорські слова мають схоже звучання з українськими? Чи є вигадкою той факт, що назву столиці обирали серед різних варіантів?

Цікаво дізнатись? ❓Читай цей пост до кінця!

.

‍♀️Дійсно, деякі угорські слова мають схоже звучання з українськими, або іншими слов’янськими мовами, але при цьому кардинально відрізняються за змістом.

Наприклад: uborka – не прибирання, а огірок, bolt – не болт, а магазин, liszt – не лист, а мука, та ін. Такі кумедні збіги роблять процес вивчення угорської мови веселішим Ну а якщо серйозно, то в угорській мові дійсно є слова слов’янського походження, що в певній мірі робить вивчення мови легшим Наприклад:

▫️asztal (стіл), ▫️széna (сіно), ▫️giliszta (глиста), ▫️borotva (бритва), ▫️patak (потячок), ▫️vödör (veder) (відро) та ін.

❤Вчіть угорську весело разом з @livelearn !❤

.

Населені пункти Буда та Пешт планували об’єднати ще з 1830-х років, однак остаточно тільки у 1873 році офіційно об’єднали, створивши нинішній Будапешт. ‍♀️ Об’єднання стало надзвичайно важливою історичною подією, що призвело до швидкого розвитку міста. Проте, назва міста створила багато суперечок. Серед пропозицій назв були Etelvár, Ikervár, Delivár, Hunvár, Bájkert és Dunagyöngye.

Ці назви, на щастя відкинули, хоча Dunagyöngye – Перлина Дунаю – дуже гарна назва. Однак, цікавий факт, що довго столиця називалася Пешт-Буда до того моменту, коли назву збиралися нанести на карту. Адже, тоді Пешт опинився би на частині Буди, а Буда на частині Пешта. Тому, щоб було логічним, місто назвали Будапешт.

.

Став + в коментарях, якщо хоча б раз відвідував Будапешт!

.

Сьогодні ми закінчуємо з цікавими фактами про Угорщину, проте наша

#цікаварубрикатижня залишається незмінною! Цікаво, чим ми

будемо вас дивувати на наступний тиждень?) Ставте лайки, підписуйтеся,

коментуйте та дізнавайтеся першими про різні цікаві факти!❤

_________________________________

Live Learn

⬜ +380957233042

⬜ +380986387917

м.Ужгород,пл.Ш.Петефі,47 (2 поверх)

#livelearn  #цікаварубрикатижня  #вчимоугорську #мовнийцентр #мовнашкола #цікавіфакти #угорськамова #цікаво #венгрия #венгерскийязык#ужгород

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *