9 ПОРАД для вивчення іноземної мови!

Мова і Музика
June 15, 2019
Подорож в Угорщину потягом Чоп – Загонь
July 5, 2019
Show all

Навчаючи студентів іноземним мовам, ми так часто чуємо запитання «Як мені вивчити цю мову? Що ви порадите?». Команда мовних курсів Live&Learn вирішила підготувати для вас декілька цікавих методів, які ви можете використати для ефективнішого вивчення будь-якої іноземної мови. Отже, поїхали!
.

1. Разом веселіше!

Якщо вас не мотивує вивчати мову самостійно, або вам не цікаво, почніть вчити обрану мову з другом, або вмовте когось із родичів приєднатись до вас у вивченні мови. Адже разом цікавіше! Таким чином ви зможете практикувати мову ще з кимось, створювати діалоги, і перевіряти вимову.
.

2. Корисне з приємним!

Для початку важливо слухати цільову мову. Слухайте будь-що, радіо, пісні, аудіо тексти, аудіо книги, дивіться відео. Ваші вуха мусять звикнути до нової мови, до його звучання. Головне, слухати якнайбільше автентичного тексту, ідучи на роботу, займаючись спортом або домашніми справами. Почніть дивитись фільми, серіали та відео на іноземній мові! Є величезна кількість фільмів з субтитрами для новачків. Для тих кому більше до вподоби сісти з хорошою книгою і поринути в світ літератури, спробуйте почитати двомовні книги, або ваш улюблений твір на іноземній мові. Читання розвиватиме ваше візуальне сприйняття цільової мови. Це також допоможе звернути увагу на правопис слів, і ви зможете проаналізувати використання того чи іншого слова у поєднанні з іншими словами.

На нашій веб-сторінці зможете знайти статті з корисною інформацією стосовно відео, аудіо та текстів.
.

3. Пориньте в думки!

Нікому не таємниця, що кожен проводить внутрішні діалоги з собою. Так ось, спробуйте думати на іноземній мові! Це допоможе запам’ятовувати та повторювати слова та різні фрази. Завжди думайте у фразах або у реченнях. Уявляйте ситуації, в яких ви особисто використали б слова, чи фрази, які вивчаєте. Цей метод особливо корисний для тих, хто вивчає мову самостійно, і не має з ким спілкуватись.
.

4. «Повторення — мати навчання»!

Кожен день присвятіть годину або пів годинки навчанню та повторенню. В цьому допоможуть інтерактивні методи запам’ятовування слів та фраз. В першу чергу, завжди повторюйте вголос. З новими фразами, та словами радимо писати речення, невеличкі історії, діалоги, це допоможе краще їх засвоїти. При нагоді перечитуйте ці записи.
.

5. Як краще вчити слова?

Комусь
допомагає заучування, але ефект цього методу зазвичай недовготривалий. Можете спробувати декілька інших методів, наприклад:

  • Оберіть тему, яка для вас цікава, та випишіть слова і фрази, пов’язані з нею. Потім справа за написанням речень, та історій з цими словами. Далі справа за вчителем, або другом, який зможе перевірити написане вами та підкорегувати.

  • Ефективний метод – візуалізація! Спробуйте вчити слова за допомогою карточок, або картинок. Легше вивчити якесь слово, якщо бачите його візуально. В домашніх умовах – цей метод можна використовувати за допомогою прикріплення стікерів (з назвами предметів) на предмети.

  • Карточки зі словами! При можливості можете й самі зробити їх та за їхньою допомогою запам’ятовувати слова в ігровій формі (на одній стороні слово, яке хочете вивчити, на зворотній переклад). Кожен день практикуйтесь, беріть їх з собою в подорожі, на роботу. Ті слова, які вже знаєте відкладіть, ті, які важчі – практикуйте заново. Ми в Live&Learn Курси іноземних мов активно використовуємо цей метод, він досить ефективний. Таким чином, в ігровій формі і діти, і дорослі легко вчать слова. Тим більше, якщо вся сім’я вивчає мову – ця «гра в слова» може створити вам вдома ще один класний спосіб проведення часу разом.
    .

6. Головне – бажання!

Бажання вивчити мову мотивує людину навчатись і розвиватись. Мета вивчити іноземну мову може бути будь-якою, головне, щоб вона була! Адже намір вивчити мову може з’явитись у будь-кого, але якщо ви не знайдете причину продовжувати і розвивати знання, то втратите інтерес. Мотивуйте себе тим, що вивчення іноземної мови допоможе вам в роботі, в університеті, в подорожах. Знайомтеся з культурою, з традиціями, з історією, з кухнею, з народом  обраної мови. Це зблизить вас з мовою і вам буде зрозумілішим та цікавішим вивчати її. Без цілі та  без мотивації важко вчити мову. До того ж, додаткова інформація не нашкодить, а тільки стане плюсом в інтелектуальному плані. Завжди пам’ятайте: скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина!

І звичайно, ніхто не відміняв подорожі! Подорожуйте, впізнавайте світ, країни, чиї мови ви хочете вивчити, занурюйтесь в нове середовище та вивчайте мову методом живої практики.
.

7. Мовні блоґи!

Різні мовні блоґи надають масу інформації для вивчення мови: аудіо уроки, граматика, слова на різні теми, тексти, рекомендації літератури та фільмів, тощо. Блоґери завжди розказують цікаві методи, поради, до яких можна прислухатися і використовувати. Для затятих любителів вивчати іноземні мови хорошою ідеєю стане вести свій особистий блоґ, де ви зможете розказувати про нові досягнення у навчанні. Певним чином, це стане для вас мотивацією вчити щось нове. На нашій веб-сторінці зможете знайти статті з корисною інформацією стосовно мовних блоґів та блоґерів. Читайте також нашу статтю TOP 8 корисних лінків!  де знайдете багато цікавого

.

8. Зона комфорту

Багато хто уникає спілкування, через страх осоромитися. Це одна з найбільших проблем людей, які вивчають мову. Ви боїтесь неправильно вимовити слово або поставити неправильне закінчення. Але головне зрозуміти, що зі страхом потрібно боротись і не треба боятись потрапляти в ситуації, де ви вимушені заговорити. Сприймайте це, як можливість перевірити свої знання та вдосконалити мову. Старайтесь шукати людей, з ким можна поспілкуватися на цільовій мові. Такі люди завжди знаходяться. Запишіться на групові заняття, де ви матимете нагоду спілкуватися з іншими, або ходіть в розмовний клуб. Головне – не бійтеся говорити, пробуйте перебороти свій страх!
.

9. Мовні курси

Якщо вам важко себе мотивувати, або вдома не вдається знайти годинку спокою для вивчення мови, тоді запишіться на мовні курси. Напевно один з найдієвіших способів, так як ви маєте змогу безпосередньо спілкуватись з людиною, яка вже є носієм мови та зможе вам пояснити граматичні та розмовні аспекти обраної мови. Також ви будете вчити мову не хаотично, а чітко по крокам. Пам’ятайте, що мовні курси вам значно допоможуть побудувати процес вивчення мови, але не переставайте самостійно працювати з цільовою мовою, ознайомлюватись з нею, з її культурою та народом.

Бажаємо успіхів у вивченні іноземних мов! У вас все вийде, ми у вас віримо! Надіємось, ці методи пригодяться вам і ви будете використовувати їх у вивченні іноземних мов. В разі виникнення питань у вивченні будь-якої мови, сміло звертайтеся до нас в Live&Learn Курси іноземних мов!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *